czwartek, 18 grudnia 2014

Beskid Niski z przygodami

Ten obóz wędrowny to niezapomniana przygoda dla gimnazjalistów, licealistów, studentów, a nawet starszych. Przekonasz się na własnej skórze, że Beskid Niski to góry przygody. Sam szybko dojdziesz do wniosku, że poznawanie gór bez szlaku to dopiero niepowtarzalna wyprawa. Dowiesz się, że z tego co uzbiera się w lesie czy na łące można zrobić całkiem konkretny posiłek. Z nami zajrzysz do miejsc, o których przeciętni turyści nawet nie mają pojęcia. Beskid choć niski zrobi na Tobie wielkie wrażenie!

1. Dzień
Przyjeżdżamy w okolice Krynicy do Tylicza. Tu zobaczysz mofetę - nie wiesz co to jest? Spokojnie przewodnik już postara się zapamiętał te bulgoczące jęki Ziemi. 
trasa: Kraków-Tylicz-Izby
Nocleg: gospodarstwo agroturystyczne

2. Dzień
Tego dnia będziemy wspinać się na Lackową - najwyższą górę w Beskidzie Niskim. Wspinać? Bez przesady to Beskid Niski? Tak przewodnik zabierze Cię na tzw. Zachodnią Ścianę Lackowej, Beskid choć Niski pokaże swoje możliwości na traperów. 
trasa: Izby-Lackowa-Wysowa
Nocleg: gospodarstwo agroturystyczne

3. Dzień
Kolejny dzień przyniesie nam relaks po zdobywaniu Lackowej. Odpoczniemy w tym uroczym uzdrowisku i nabierzemy sił na kolejne przejście szlaku.Zdobędziemy Kozie Żebro? Skąd taka nazwa, kto to wymyślił? Przewodnik już na pewno nie zapomni Ci opowiedzieć tę historię.
trasa: Wysowa-Kozie Żebro-Regetów
Nocleg: baza namiotowa SKPB Warszawa

4. Dzień
Dzień pełen atrakcji. Najpierw zobaczymy niezwykły cmentarz na szczycie góry. Potem zacznie się przygoda z przedzieraniem się przez lasy i doliny bez szlaku. Każdy dostanie mapę i kompas i ... w drogę. Spokojnie nie zgubimy się, bo przewodnik nad całym zadaniem będzie pilnie czuwał.
trasa: Regetów-Rotunda-Jaworzyna Konieczniańska-Konieczna-Radocyna
Nocleg: baza namiotowa SKPG Kraków

5. Dzień
Następnego dnia trochę odpoczniemy od podejść i przedzierania się przez lasy. Tego dnia czeka nas relaksująca wędrówka po dolinach, dawniej zamieszkałych a dziś pustych lub prawie opustoszałych. W tym dniu przewodnik pokaże, że zwykła łąka może być źródłem pożywienia dla wygłodniałego turysty. Na koniec zabawimy się w poszukiwaczy skarbów pozostawionych przez łemkowskich kamieniarzy. 
trasa: Radocyna-Nieznajowa-Wołowiec-Bartne
Nocleg: bacówka PTTK nad Bartnem

6. Dzień
Przedostatniego dnia przeniesiemy się w przeszłość, żeby zobaczyć jak wyglądały dawniej łemkowskie wsie. Właśnie Bartne, a właściwie po łemkowsku Bortne nam to umożliwi. Jest to wieś, w której mieszkają niemal wyłącznie prawosławni Łemkowie. Zobaczymy dwie cerkwie. Wejdziemy też w Pasmo Magurskie, aby zobaczyć jakie przyrodnicze skarby kryją tamtejsze bukowe lasy. Między innymi zobaczymy Dromadera, Maczugę i Zbója, a nawet jaskinię Mroczną.
trasa: Bartne-Kornuty-Kotań
Nocleg: chatka lub stadnina 

7. Dzień
W ostatnim dniu zobaczymy niecodzienne muzeum poświęcone przyrodzie Muzeum Magurskiego Parku Narodowego. Cóż trzeba już wracać... Ale jeszcze po tej wędrówce wrócisz w Beskid Niski :)
trasa: Kotań-Krempna-Jasło-Kraków

cena w przypadku 10 uczestników: 550 zł

Świadczenia:
- profesjonalna obsługa licencjonowanego przewodnika beskidzkiego, znawcy terenu
- bilety wstępów (cerkiew w Bartnem, Muzeum MPN, Magurski Park Narodowy)
- sześć noclegów
- wyżywienie (2 posiłki dziennie)
- transport z i do Krakowa

Kontakt:
Bartłomiej Janusz
Usługi przewodnickie
tel. +48 781 355 236
e-mail: bartlomiejanusz@gmail.com
www.szukam-przewodnika.pl